Фудбал
20. јуни 2018 - 14:33

Македонските екипи ги добија противниците во Лига Европа

Во Нион,попладнево беа извлечени двојките за второто квалификациско коло во Лига Европа, во кое Македонија ќе биде претставена од три екипи. 

 

Сите три македонски екипи првите средби од 1-то квалификациско коло во Лигата на Европа ќе ги играат на гостински терен на 12 јули, а реванш дуелите во Скопје би требало да се играат седум дена подоцна.

Вардар за противник во ќе го има тимот на Пјуник од Ерменија против кој ќе гостува во Ереван.

Во Будимпешта, Унгарија ќе патува составот на Работнички кој ќе гостува кај Хонвед, додека составот на Шкупи го доби најзвучното име, но и најквалитетен тим и тоа шкотскиот Глазгов Ренџерс.