Ракомет
15. January 2018 - 22:19

Македонија ја оствари втората победа на ЕП во Хрватска

Македонската ракометна репрезентација со резултат од 29:27 ја остварија својата втора победа на Европското првенство во Хрватска.
 
Македонската ракометна репрезентација со резултат од 29:27 ја остварија својата втора победа на Европското првенство во Хрватска.
 
Нашата селекција со втората победа освоија два бода, а најефикасен на овој меч беше  Филип Кузмановски со постигнати 5 гола.
 
Инаку првото полувреме заврши со резултат 16:15 во корист на Црна Гора.
 
Во моментов, Македонија е прва со четири бода во групата Ц, пред Германија со три и Словенија и Црна Гора по еден. Следниот меч го играме со Германците, в среда во 17.15 часот.