Ракомет
17. January 2018 - 20:45

Македонија испушти победа против европскиот првак

Драма, солзи, војна, солзи и на крајот нерешен резултат во големата пресметка помеѓу европскиот првак Германија и Македонија на ЕП во Хрватска кој заврши 25-25.

Водевме во првиот дел но првото полувреме го добија Германците. Второто го започнавме одлично со серија од 8-4 но Германија успеа да се врати и да поведе. Сепак победата беше во рацете на Стојанче Стоилов кој во последниот напад не успеа да го совлада Хајневетер. Германците добија шанса да го одиграат последниот напад но Грецки не успеа да мине крај Манасков и на крајот немаше победник што и донесе три бода на Македонија во втората фаза во која Германија пренесува два бода.