Џет-Сет
28. December 2016 - 23:15

Мајката на Кери Фишер итно префрлена во болница, актерката доживала инфаркт!?

Проклетството за жал продолжува, а 2016 година никако да истече.

Познатата актерка и мајка на починатата Кери Фишер, Деби Рејнолдс е итно префрлена во болница, а се сомнева дека причина е срцев удар. Деби била со својот син Тод Фишер, во неговата куќа во Беверли Хилс кога некој од домашните во еден час по полноќ, повикал брза помош.

Keri i Debi

84-годишната холивудска легенда, чија ќерка почина од срцева слабост во вторникот, била видно потресена од загувата, па се сомнева дека поради тоа имала инфаркт.