Македонија
17. March 2021 - 16:10

Мајка пријавила дека нејзината ќерка е силувана

Жена од Битола пријавила дека нејзината ќерка била силувана.

- На 16.03.2021 во 12.00 часот во СВР Битола, 43-годишна жена од Битола пријавила дека С.Ќ. од Битола извршил обљуба врз нејзината ќерка, соопштија од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.