Фудбал
15. July 2015 - 10:27

ЛШ: Минимални победи за Марибор и Партизан

Екипите на Марибор и Партизан остварија минимални победи во 2. квалификациско коло од ЛШ. 

Марибор со голот на Шулер во 5м го совлада првакот на Казахстан , Астана. 
Во Белград Партизан преку Бабовиќ со 1-0 славеше против претставникот на Грузија, Дила Гори. 
Во Сараево победа на Лех Познањ од 2-0 а непријатно беше изненаден Лудогорец кој на својот стадион загуби со 0-1 од Мислами Орхидеи од Молдавија.