Фудбал
14. November 2020 - 20:03

ЛН: Ангеловски најави победа против Естонија за прво место во групата

Македонската фудбалска репрезентација утре во 15ч е домаќин во Лигата на нациите на селекцијата на Естонија. Македонија е прва во групата но и учесник на следното ЕП и сето тоа мора да го потврди утре на терен изјави на денешната прес конференција меѓу другото селекторот Игор Ангеловски.