Loading Video...
Фудбал
25. November 2020 - 19:55

Куп: Силекс на пенали ја елиминира Шкендија

Екипата на Силекс по подобро изведување на ударите од белата точка ја совлада Шкендија со 4-2 и се пласира во полуфиналето на националниот фудбалски куп. Средбата во регуларниот дел заврши без голови.