Македонија
2. July 2020 - 16:32

Кривична пријава за Скопјанец кој што криумчарел мигранти

Регионалниот центар за гранични работи Исток поднесе кривична пријава против С.С.(38) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење мигранти“. На 11.01.2020 пријавениот, со товарно возило „фолксваген“, во атарот на с.Свидовица превезувал 26 мигранти.