Македонија
1. November 2017 - 13:09

Кривична пријава за двајца скопјани поради насилство

- СВР Скопје поднесе кривична пријава против  Љ.Т. (31)  и В.С. (37), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

МВР информира дека пријавените на 11 јули околу 17.30 часот на ул. „Јанко Мишиќ“ во  населба Драчево во Скопје физички го нападнале Т.Д. (23). Тие со кундак од огнено оружје му нанеле повреди на главата