Македонија
29. July 2020 - 11:03

Крадец влегол во дом на 78-годишна кавадарчанка, ја турнал, одзел пари и побегнал

Во СВР Велес вчера било пријавено дека околу 12:20 часот непознато лице влегло во домот на М.Д.(78) во Кавадарци,  ја турнало и пребарувало низ домот, при што одзело пари и си заминало.

Оваа информација за МИА ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Бил извршен увид на местото на настанот.