Фудбал
24. August 2023 - 20:02

КЛ: Струга поразена во првиот дуел од Брајдаблик

Екипата на Струга Трим Лум е непријатно изненадена во првиот бараж дуел за влез во конференциската лига откако во Охрид загуби минимално со 1-0 од претставникот на Исланд , Брајдаблик. 

Стружани беа подобри но не ги искористија своите шанси. Шабани постигна гол кој беше поништен по што Гунлаугсон во соло акција постигна гол за својата екипа.