Спорт плус
1. May 2019 - 18:27

Касиљас добил срцев удар на терен - итно пренесен во болница

Легендарниот голман Касиљас (37) утрово добил срцев удар на тренинг, по што исто бил пренесен во болница каде му била извршена итна операција.

Во моментов не е во животно загрозувачка состојба, според последните информации кој се чувствува добро.

Утрово кога пристигнал на тренинг, на останатите им се пожалил дека не се чувствува баш најдобро.