Македонија
23. September 2021 - 16:51

Карпош: Фрлале тврди предмети кон полицајци - повредиле двајца, а оштетиле и полициски возила

Повеќе лица фрлале со тврди предмети кон полицајци при што повредиле двајца а оштетиле и повеќе полициски возила.

- На 22.09.2021 околу 17.15 часот на ул.„Скупи“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Карпош биле попречувани од повеќе лица при извршување службени дејствија по претходна пријава од М.М.(53) од Скопје дека дел од овие лица физички го нападнале. Тие фрлале со тврди предмети кон полициските службеници, при што повредиле двајца од нив, а оштетиле и три службени возила, соопштуваат од МВР.

Во врска со настанот биле приведени три лица, а се преземаат дополнителни мерки за расчистување на случајот.