Македонија
25. September 2015 - 15:08

Изгоре автомобил во Тетово

Автомобил „Форд фиеста“ со тетовски регистерски таблици, сопственост на М.С.(31) од тетовското село Орашје вчера од засега неутврдени причини се запалил и изгорел, информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски.

Инцидентот се случил вчера околу 15 часот на улицата „Кумановска“ број 15 во Тетово, откако сопственикот го паркирал автомобилот.        

- Најпрво се појавил чад и пламен во предниот дел, кој за кусо време се проширил во задниот дел на возилото каде се наоѓал и вградениот плински уред. Со интервенција на тетовските пожарникари огнот е локализиран. Извршен е увид и се работи на утврдување на причината за пожарот,  а вкупната штета се проценува на 30 илјади денари, рече Јосифовски.