Свет
14. October 2019 - 14:32

Избоден до смрт педофил кој силувал 190 деца во Малезија и Камбоџа

Ричард Хакл, еден од најлошите педофили во историјата на Велика Британија, избоден е во својата ќелија во затвор.

Тој во 2016 година беше осуден на 22 доживотни затворски казни, поради сексуално злоставување на 191 дете.

Тој е пронајден мртов во ќелијата во затворот ХМП во Јоркшир, а бил убиен со импровизиран нож.