Loading Video...
Тенис
21. April 2019 - 17:46

Италијанецот, Фоњини победник на Мастерсот во Монте Карло

 
 
 
 
Италијанецот Фабио Фоњини е е победник на Мастерсот турнирот во Монте Карло, турнир. 
 
Фоњини во финалето беше подобар од српскиот тенисер Душан Лајовиќ кого го совлада  два сета препуштајќи ми по идентични четири гема во обата сета. 
 
За 31-годишниот италијанскиот тенисер ова е шести освоен турнир во кариерата, но прв од Мастерс серијата 1.000.