Тенис
23. јуни 2020 - 10:52

Хрватите „удрија“ по Ѓоковиќ

Од  најголем Србин што одел по Хрватска , светскиот тенисер број еден Новак Ѓоковиќ се претвори во анти-херој во хрватската јавност по случувањата на тенискиот турнир во Задар кој беше прекинат откако бугарскиот тенисер Григор Димитров објави дека е позитивен на Ковид-19 по што се појавија повеќе заразени. 

Најжестокиот текст против Ноле го објави порталот Индекс.хр кој го спореди Ѓоковиќ со настаните од фудбалскиот меч од ЛШ помеѓу Аталанта и Валенсија кој стана жариште на коронавирусот.