Балкан
27. јуни 2016 - 19:56

Големо невреме во Белград, ветерот кршеше дрвја

Доцна попладнево силно невреме го зафати Белград и Зајачар, а голема бура е забележана и во Сремска Митровица.

Најавеното невреме почна околу 18 часот, а беше пропратено со силен ветер и обилни дождови.

Погледнете каква бура ја зафати Сремска Митровица: