Македонија
10. July 2017 - 10:50

Голема акција на полицијата во Арачиново

 
Голема полициска акција спроведе утрово македонската полиција во Арачиново. Како што дознава Макфакс, блиндиран возила и полиција биле влезени од утринава во Арачиново, а се работи за акција на полициските сили за криумчарење мигранти.
 
Од МВР ја потврдуваат информацијата и најавуваат повеќе детали во текот на денот.