Тенис
28. May 2021 - 19:59

Ѓорческа на чекор до финалето на турнирот во Летонија

Ѕвездата на македонскиот тенис, Лина Ѓорческа продолжува со одличните настапи на ИТФ –фјучрс турнирот во Лиепаја, Летонија и избори пласман во полуфиналето откако убедливо во два сета со само еден загубен гем ја совлада Италијанката Федерика Арчидиаконо. Лина го очекува противникот по дуелот Шимановиќ-Хелго.