Loading Video...
Фудбал
15. September 2020 - 19:44

Фудбалерите на Силекс посакуваат успех против Дрита

Фудбалерите на Силекс  во четврток од 20ч го играат квалификацискиот дуел од Лига Европа со косовска Дрита.  Во таборот на кратовчани очекуваат добра фудбалска претстава и дуел на две рамноправни екипи.  Да ги слушнеме изјавите на Пепи Ѓоргиев и капитенот Тимовски.