Тенис
31. May 2019 - 19:11

Федерер убедливо до осминафиналето

На Ролан Гарос ново одлично издание на ветеранот Роже Федерер. Швајцарецот убедливо со 3-0 го совлада младиот Холанѓанец Каспер Руд и обезбеди учество во осминафиналето каде ќе играат уште и Клизан и Нишикори по денешните борби.