Македонија
7. July 2019 - 11:03

Двајца скопјани каснати од куче

На 06.07.2019 околу 09.45 часот во Полициската станица Карпош, П.М.(72) од Скопје пријавил дека на ул.„Шекспирова“ бил касната од куче скитник во пределот на левата потколеница. 

На 06.07.2019 во 23.10 часот во Полициската станица Драчево, Ф.Ф.(87) од Скопје пријавил дека на ул.„Антон Димитров“ бил каснат од куче скитник во пределот на левта нога.