Тенис
24. May 2023 - 19:28

Дуелите во двојки на турнирот во Скопје одложени за утре

На турнирот во Скопје денеска прекин поради дождот кој падна во главниот град.  Љубителите на тенисот го очекуваа повторно Калин Ивановски кој требаше да настапи во двојки заедно со колегата од Дејвис куп репрезентацијата Берк Бугариќ против Индијците Раџа и Шаран. Овој меч според информациите е одложен за утре додека се играат само дуелите во сингл. 
Во најинтересниот меч денеска Хрватот Призмиќ кој вчера беше подобар од Ивановски во два сета загуби од рускиот тенисер Евгени Донској.