Македонија
25. September 2020 - 8:45

Дрвократци нападнале полициски службеници во атар на село Степанци

Синоќа околу 20.00 часот на стариот пат село Извор – Прилеп, атар на село Степанци, група на граѓани кои вршеле безправна сеча на огревни дрва ја нападнале полициската патрола од пет полициски службеници од Полициското одделение – Чашка.

Како што информира  Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, досега се приведени четири лица.

-Се работи на расчистување на случајот,информира Додевски.