Ракомет
13. January 2018 - 0:17

Домаќинот пресилен за Србија

Со доминација на вардаровото трио Циндриќ-Карачиќ-Чупиќ домаќинот на ЕП во ракомет, Хрватска убедливо со 32-22 ја совлада Србија на стартот од шампионатот.
Популарниот каубоји доминираа од финишот на првиот дел кој заврши со резултат 14-9 па се до крајот на мечот.
Во дербито на вечерта Франција беше подобра од Норвешка со 32-31.