Фудбал
25. September 2018 - 12:14

Ден за второлигашки фудбал

Денеска на програмата е редовно коло од Втората МФЛ.
Втора лига -исток
Тиквеш-Детонит
Кит Го-Саса
Вардар Н.-Партизан О.
Брегалница-Кожуф
Плачковица-Борец
 
Втора лига -запад
Скопје-Г.Калемлер
Кораб-Гоблен
Лабуништа-Струга ТЛ
Велазерими-Пелистер
Гостивар-Тетекс
Почетокот на натпреварите е во 15.30