Фудбал
2. November 2018 - 10:13

Даде гол па ја запроси девојката, еве како судијата реагираше на тоа

Детаљ од фудбалскиот натпревар Антофагаста - Евертон од Чиле, го обиколи светот.

Напаѓачот на Антофагаста Едуард Белио (23) постигна гол, а потоа отрча до трибините на кои се наоѓаше неговата девојка. Едуард клекна пред неа со прстен и ја праша да се омажи за него.

Откако Габриела Брито од Венецуела се согласи, на стадионот се зачу голем аплауз. Соиграчите аплаудираа, само главниот судија на мечот со покерашка фаца чекаше Бело да се врати на терен за да му покаже жолт картон.