Loading Video...
Фудбал
23. March 2023 - 19:53

Да се оправда фаворитската улога против Малта

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва од 20.45ч започнува нов квалификациски циклус за ЕП: Противник селекцијата на Малта против која имаме извонреден успех  од 5 победи и еден нерешен резултат.  Нашата репрезентација е во тешка група и затоа е важно да се стартува со победа велат нашите репрезентативци.