Македонија
20. October 2018 - 0:18

Ципрас: Направивте голем чекор напред кон заедничкиот успех

Честитки, пријателе мој, Зоран Заев!“, напиша грчкиот премиер, Алексис Ципрас. 

„Вечерашново гласање е голем чекор кон нашиот заеднички успех. Мошне важен чекор кон мирна и просперитетна иднина за нашите народи!“, пишува Ципрас. 

Тој беше во исчекување дали во македонското Собрание ќе се изгласаат со две третини уставните измени.