Здравје
9. April 2017 - 21:03

Четири лажици од ова и решете го проблемот со затнатите артерии и високиот притисок

 
Доколку често се разболувате од настинки или имате кардиоваскуларни проблеми, потребно е нешто да направите за да го подобрите вашето здравје и да ја зголемите општата здравствена состојба на вашиот организам.
 
Во продолжение прочитајте го рецептот за приготвување на мешавината од три моќни состојки кои кога ќе се спојат заедно делуваат магично, што не е случај ако се консумираат одвоено.
 
Формулата потекнува од Германија и веќе ја користат голем број луѓе ширум светот!
Лекот содржи три состојки: лук, лимон и ѓумбир.
 
Потребни состојки:
 
2 литри дестилирана вода
4 органски лимони со кора
4 главици лук
4 см корен од ѓумбир
 
Постапка:
 
Добро измијте го лимонот и исечете го на парчиња. Исчистете го лукот и излупете го ѓумбирот.
 
Сите состојки добро сомелете ги во блендер и миксајте се додека да добиете хомогена смеса.
Добиената мешавина ставете ја на оган и постапено додавајте вода и мешајте додека да започне да врие. Во тој момент тргнете од оган и оставете да излади.
Процедете ја мешавината и складирајте во стаклени шишиња или тегли. Се чува во фрижидер.
 
Пијте по една ракиена чашка два часа пред вечера, на гладен стомак.