Живот
30. May 2018 - 11:16

Четири години правела “селфи“ со нејзината мајка: Од последните фотографии ќе ви се скрши срцето

Прославувајќи го нивниот прекрасен однос, твитерџиката @nanatat07 и нејзината мајка, си правеле селфиња на секои 6 месеци, 4 години по ред, но нивната последна заедничка фотографија, расплака многу луѓе на социјалните мрежи.

-Вчера беше мојот последен ден на училиште. Секоја година, 4 години по ред, се фотографирав со мајка ми, на мојот прв и последен школски ден. Таа не можеше да биде покрај мене на последната фотографија, но нејзината сила ме мотивираше да останам храбра до крај. Сиот мој напорен труд во животот ѝ го посветувам неа, напишала тинејџерката на Твитер.

За само неколку дена, нејзиниот твит собра повеќе од 558K допаѓања и 113K ретвита.

-Ви благодарам на сите за прекрасните зборови и за сета поддршка. Навистина многу ми значи тоа! Вашите коментари ме расплакаа, бидејќи никогаш ја немав видено големата поврзаност којашто ја имав со мојата мајка, на овој начин и навистина ми е драго за овие спомени, објаснува девојката во подоцнежна објава.

Прва година

Втора година

Трета година

Четврта година