Џет-Сет
20. December 2015 - 13:16

Цеца прослави Свети Никола, еве кој и дојде на гости

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ синоќа ја прослави најголемата српска слава Свети Никола.

 Ivica Dačić Iv

Како и секоја година, така и синоќа вилата на Цеца беше полна. Традиционално тука беа и претседателот на Општина Јагодина Драган Марковиќ Палма со сопругата, носејќи, букет ружи како и потпретседателот на Владата и земјак на Цеца, Ивица Дачиќ со сопругата.

На гозбата стигна и Ѕвездан Терзиќ со сопругата и синот Костадин, кому посебно му се израдува неговата девојка и ќерка на Цеца, Анастасија.

На славата подоцна сама дојде девојката на Вељко, Маша Терзиќ.

 Palma sa suprugom

Пред куќата на Ражнатовиќ се сликани и родителите на Цеца Мирјана и Слободан Величковиќ, кој од возилото излезе со пар чевли во рака.

 Dočekao tasta i taštu...   Veljko sa Zvezdanom i Svetlanom Terzić

На славата дојде и ек кошаркарот Предраг Даниловиќ.
 
 Predrag Danilović
 
Еве дел од атмосферата во вилата: