Loading Video...
Фудбал
7. August 2022 - 17:06

Брајтон приреди големо изнеадување - го победи Манчестер Јунајтед

Екипата на Брајтон го направи првото изненадување во новата сезона, и тоа совладувајќи го Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ со 2-1. 
 
Сите три гола беа дела на гостинските фудбалери. 
 
Германецот, Паскал Грос во 30-тата, и 39.минута, ги постигна двата гола за Брајотон, а неговиот соиграч Алаксис МекАлистер си постигна автогол. 
 
Но, тоа не му помогна на Манчестер Јунајтед да го избегне поразот па резултатот остана непроменет до крајот на мечот.