Македонија
6. July 2016 - 15:49

Без вода утре дел од Маџир Маало

Утре од 08:00 до 15:00 часот без вода ќе бидат корисниците од населба Маџар Маало, во општина Центар. 

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот е поради изведување на водоводен приклучок од Ф-150 мм на улица „Кеј 13-ти Ноември“ број 76.