Loading Video...
Тенис
22. January 2020 - 17:02

Без проблеми за фаворитките на денешните мечеви на АО

 
Без поголеми проблеми минаа денешните мечеви на фаворитките првиот Гредн слем годинава Австралија Опен. 
 
Првата фаворитка домашната тенисерка Ешли Барти немаше проблеми во дуелот со Словенката, Херцок која ја победи со 6-1 и 6-4. 
 
По два одиграни сета, пласман во третото коло обезбедија и Американките, Серена Вилијамс (8.носителка), Медисон Кис (10), како и 15-годишната Коко Гауф која мораше да одигра три сета во мечот со Романката, Кирстеа.