Свет
22. November 2019 - 10:45

Авион Боинг 777 принудно слетал во Лос Анџелес откако му се запалил еден од моторите

Авион Боинг 777 на филипинска авиокомпанија набрзо по полетувањето од Лос Анџелес принудно слетал поради дефект на моторот.

Никој од 347 патници и 18 членови на екипажот не се повредени.

Авионот што летал кон Манила морал да се врати на аеродромот во Лос Анџелес бидејќи се запалил еден од моторите.