Македонија
9. December 2019 - 19:47

Арачиновец грабнал девојка од селото

Синоќа во 20.00 часот во Полициско одделение Арачиново, Н.С. пријавила дека околу 17.00 часот од нивната куќа насилно била однесена нејзината 16 годишна ќерка од страна на А.С.(22) од Арачиново, со кого малолетничката била во љубовна врска. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.