Македонија
9. March 2018 - 10:37

Апсење на граничниот премин Табановце

Апсење на граничниот премин Табановце, Според информациите на МВР, вчера  во 21:30 часот на Граничен премин „Табановце“, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето Н.И. (47) од с.Џепчиште, тетовско, се наоѓа на листата за издржување казна затвор во траење од еден месец и 20 дена  за сторено  кривично дело по член 235 став 1 од Кривичен законик  на Република Македонија. Лицето било приведено и во  22.50 часот, со Потврда за предавање на лице, било предадено на полициски службеници од  СВР Куманово за натамошна постапка.