Македонија
27. December 2017 - 9:54

Апсење на граничниот премин Табановце

Лицето било лишено од слобода и со потврда било предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.
 
Шеесет и четири годишниот В.Ш. од Вевчани вчера околу 13:10 часот бил приведен на граничниот премин Табановце при пасошка контрола.
 
Од полицијата информираат дека било констатирано дека В.Ш. се наоѓа на СТОП- листа за издржување казна затвор во траење од три месеци за сторено кривично дело „тешки дела против општата сигурност“, по член 292 од Кривичниот Законик на Република Македонија.
 
Лицето било лишено од слобода и со потврда било предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.