Фудбал
24. August 2023 - 19:57

АП Брера го совлада Тиквеш за врвот на прволигашката табела

Фудбалерите на АП Брера ја забележаа и 4. победа во 4. прволигашко коло. 

Попладнево во Струмица со 2-0 славеа против Тиквеш и тоа со головите на Малески и Ѓорѓиевски во вториот дел. 
На врвот на табелата АП Брера има 12 бодови, три повеќе од Шкендија која има натпревар помалку.