Кошарка
30. October 2017 - 15:58

Антиќ на средба со играчита на МЗТ Скопје

 
Поранешниот македонскиот репрезентативец Перо Антиќ, денеска ги посети кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром во хотелот во кој се сместени во Белград каде што по поздравувањето испи кафе со поранешните соиграчи од националниот тим.
 
„Сино-белите“ вечерва ќе ги одмерат силите со Црвена Звезда за која Антиќ најверојатно нема да настапи.
 
Дуелот Црвена ѕвезда – МЗТ Скопје Аеродром е последен од шестото коло во регионалната АБА лига. 
 
Домаќинот е актуелен шампион и апсолутен фаворит на овој дуел.