Балкан
24. February 2018 - 12:00

Ана Брнабиќ во друштво на својата партнерка на црвениот тепих

Вчера во Белград беше отворањето на ФЕСТ, а на црвениот тепих зачекори и српската премиерка Ана Брнабиќ во друштво на својата партнерка.
 
Таа на црвениот тепих се појави со Милица Ѓурѓиќ, која го привлече вниманието на новинарите со својот несекојдевен стил.
Докторката носеше капут со живописни бои, додека премиерката беше облечена со сако и пантолони.
На отворањето на фестивалот присуствуваше и српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ со својата сопруга.