Македонија
20. September 2020 - 16:25

56 годишен кумановец починал откако се превртел со трактор

На 19.09.2020 околу 15.40 часот на локален пат с.Матејче, Општина Липково, кумановско, трактор „урсус“, без регистарски ознаки, управуван од Б.И.(56) од с.Матејче, удрил во ѕид и се превртел. Б.И. бил пренесен во Ургентен центар
Куманово, каде од лекар била констатирана смрт. Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа од СВР Куманово.