Македонија
24. April 2024 - 15:44

24-годишна девојка нападната од нејзиниот невенчан сопруг

Девојка нападната од нејзиниот невенчан сопруг.

- На 23.04.2024 во 16.20 часот во СВР Скопје 24-годишна жена пријавила дека околу 15.40 часот во скопско била физички нападната од нејзиниот невенчан сопруг И.М.(26) од Скопје, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.