Македонија
12. February 2024 - 17:51

22-годишен стружанец пукал кон кучиња, сосетката го пријавила во полиција

22-годишен жител на струшко пукал кон кучиња, сосетката го пријавила во полиција.

- На 11.02.2024 во Полициската станица Струга бил извршен службен разговор со Н.Б.(22) од с.Луково, струшко, постапувајќи по претходна пријава од И.Б.(71) од истотo село дека Н.Б. од ловечка пушка испукал неколку куршуми кон кучиња кои биле пред нејзината куќа, соопшти МВР.

Од Н.Б. била одземена ловечката пушка и по целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.