Македонија
21. September 2021 - 17:28

18-годишник истепан од четири лица во автобус на Бит Пазар

Вчера во 15.00 часот во СВР Скопје, А.М.(18) од с.Арачиново, скопско, пријавил дека околу 14.00 часот во автобус кој сообраќал на подрачје на Бит Пазар бил физички нападнат од четири лица, информираа од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.