Македонија
25. January 2021 - 17:02

17-годишен скопјанец нападнат од неколку лица во Градскиот парк

Синоќа во 03.30 часот во Полициска станица Центар, Г.Н.(47) од Скопје, пријавил дека на 24.01.2021 околу 19.00 часот во близина на фонтаната во Градски парк неговиот 17 годишен син бил физички нападнат од неколку лица, од кои едниот го познавал, соопштуваат од МВР. 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.