Македонија
9. August 2019 - 19:29

Зоки Кичеец пренесен во болница

Еден од двјацата притовореници за случајот „Рекет“, Зоран Милески – Кичеец по негово барање од притворот во Шутка заминал и е пренесен во Клиниката на Жан Митрев.

 Кичеец бил префрлен  во Клиниката на  Жан Митрев за да му се  изврши колоноскопија и таа постапката ќе трае дури три дена.

Тој заедно со Боки13 е во притвор за случајот Рекет, а деновиве италијанскиот весник Ла Верита објавува видео на кои се гледа и слуша како Боки 13 и Кичеец земаат пари од Орце Камчев за да му се укине притворот. Тој им ги дава парите во чанта Луј Витон.